Peklo ve Špitálku

V rámci akce "Slavnostní rozsvícení vánočního stromu" v Náměšti nad Oslavou v pátek 4.12.2009 jsme měli možnost navštívit peklo. To své čertovské brány otevřelo ve špitálku vůbec poprvé. Navštívilo ho mnoho velkých i malých hříšníků a někteří se dokonce museli zpovídat vládcovi pekel - Luciferovi. Díky dobré náladě pekelníků a také díky pomoci všech návštěvníků pekla nikdo u čertů nezůstal. Ale uvidíme, jak za rok.
Děkujeme všem pekelníkům a návštěvníkům za trpělivost.

Celý článek...

 

2 školy z 1 města

V neděli 15. 11. se uskutečnila další velká soutěž škol na ledě - 2 školy z 1 města. Na programu byly čtyři soutěžní disciplíny. Obě školy - Husovka i Komenského získaly v součtu pořadí stejně bodů, takže soutěž letos skončila fifty fifty. Husovka získala 1. a 4. příčku, Komenského 2. a 3. příčku.
Děkujeme kapitánkám družstev: Janě Homolové, Jitce Smutné, Evě Horké, Lucce Koutkové a pomocníkům Pavlu Dittrichovi a Petře Měrkové za pomoc s uskutečněním letošní soutěže.

Celý článek...

 

Drakiáda

V neděli 25. října se v náhradním počasí uskutečnila podzimní "Drakiáda".
Tentokrát nám počasí přálo až moc. Vítr nezafoukal a tak bylo velmi obtížné draky dostat na oblohu. Petr navíc rodiče pravidelně upozorňoval, že dostat draka do vzduchu za větru není umění, ale nyní se ukážou opravdoví mistři.
A ukázali se, drak rodiny Křížových létal po celou dobu a tak si jeho majitelé vybojovali krásného perníkového draka. Stejně jako ti, kteří si draka vlastnoruně vyrobili.
Po skončení drakiády jsme pokračovali na zahradě DDM soutěžemi pro děti i dospělé a společně si opekli špekáček.
Však se na to podívejte. Bylo to prima odpoledne.

Celý článek...

 

O poklad náměšťského purkmistra

Další ročník „O poklad náměšťského purkmistra“ je za námi.
Pan purkmistr opět zapomenul, kam schoval svůj poklad. A letos mu navíc nepomohl ani jeho přítel pan purkrabí ze zámku, který odjel podat zprávy z panství vrchnosti do Brna. O to víc jsme rádi, že se Vás sešlo tolik a poklad jste objevili.
Děkujeme panu starostovi Vladimíru Měrkovi, kastelánu Marku Bušovi i ostatním pracovníkům zámku, MěKS, všem strašidlům bez kterých bychom nezískali indicie, firmě E.ON za půjčení skákacího hradu a hlavně Vám za přízeň, kterou této již tradiční akci věnujete.

Celý článek...

 

Gymnastické soustředění

Gymnastky prožily tradičně předposlední srpnový týden na soustředění, tentokrát v Jedově  a  Náměšti. Cílem bylo nacvičit pódiové skladby, se kterými budou vystupovat na různých kulturních a sportovních akcích, utužit kolektiv a zvýšit fyzickou kondici. Proto holky nejen cvičily v tělocvičně, ale také soutěžily, střílely ze vzduchovky, a prožily stezku odvahy. Došlo   i na cyklistický výlet s exkurzí v pekárně, jízdou na koni a koupání v bazénku. Přestože byla děvčata za celý týden unavená a bolelo je celé tělo, užila si i legraci a zábavu.

Celý článek...

 

Šachový tábor

Tradičně posledním uskutečněným táborem, ale nikoli významem, je šachový tábor. Koncem srpna se sjeli příznivci této královské hry na základně v Jedově. Jejich program byl plný šachu, sportu, deskových her i divadel. O účastníky se starali opravdoví mistři šachového řemesla a tak se kvalita odehraných partií jistě zvedne.

Celý článek...

 

Sportovní tábor

Další sporťák je za námi. Týden plný smíchu, her a soutěží utekl jako voda a už jsme zase doma.

Naštěstí nám zbyly alespoň fotky, o které se zde s Vámi podělíme.
V Zásece je to super, parádní louka, hřiště, čistá požární nádrž, ve které se dá krásně vykoupat. Vedoucí připravili opět plno her, takže o zábavu bylo postaráno.

Celý článek...

 
Anketa
Jaké roční období máš nejraději?
 
IMG_0131.jpg
ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM


pro období 1. 2. 2016 - 31. 1. 2020

 

Vnitřní řád DDM

Výhled rozpočtu DDM Náměšť n. Osl.

Schválený rozpočet střednědobého výhledu dle zákona 250/2000Sb., o rozpočtových pravidlech (plán nákladů a výnosů).

Návrh rozpočtu 2018
Mobilní průvodce městem

GDPR pověřenec